Narodowe Czytanie 2024 w Jarosławiu – wspólne czytanie "Kordiana" Juliusza Słowackiego

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

W sobotę, 9 września, na jarosławskim rynku odbyło się wyjątkowe wydarzenie – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem mieszkańcy miasta mieli okazję wsłuchać się w fragmenty "Kordiana" autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich poetów – Juliusza Słowackiego. Miasto Jarosław po raz kolejny aktywnie włączyło się w promocję polskiej literatury, zachęcając do wspólnej lektury i odkrywania narodowych arcydzieł.

Narodowe Czytanie 2024

Interpretacje wybranych fragmentów "Kordiana" zaprezentowali przedstawiciele władz województwa, miasta i powiatu, zaproszeni goście, aktorzy Teatru Baccalaureus, członkowie Stowarzyszenia „Pąsowa Róża”, uczniowie jarosławskich szkół oraz czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a jego wyjątkowa atmosfera podkreślała znaczenie literatury w życiu codziennym i w budowaniu tożsamości narodowej.

Honorowy patronat nad jarosławską edycją Narodowego Czytania objął Burmistrz Miasta Jarosławia, który osobiście podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywny udział w wydarzeniu. Narodowe Czytanie to akcja, która od lat promuje polską literaturę i zachęca do wspólnego czytania klasycznych dzieł. Co roku w całym kraju odbywają się spotkania literackie, na których uczestnicy wspólnie odkrywają bogactwo polskiej twórczości literackiej.

Galeria zdjęć z Narodowego Czytania 2024 dostępna [tutaj]