Ruszyła akcja szczepienia przeciw wirusowi grypy

• migam-1.svgTłumacz migowy

Ruszyła akcja szczepienia przeciw wirusowi grypy

program szczepienia przeciw grypie

W Jarosławiu do programu dołączyła Apteka  Dr Max na os. W. Witosa 2,  w sprawach szczegółowych prosimy o kontakt telefoniczny z apteką: 16 627 30 70.  Program szczepień przeciw grypie w sezonie 2024/2025 realizowany jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowany jest przez Ministra Zdrowia.
W sezonie 2024/2025 obowiązują następujące zasady refundacji szczepionek przeciw grypie.
Szczepionki przeciw grypie (podawane we wstrzyknięciu) są bezpłatne:
- dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 lat. Dostępne są szczepionki przeciw grypie: Influvac Tetra, Vaxigrip Tetra,
- dla dorosłych w wieku 65+ lat. Dostępne są: szczepionki przeciw grypie: Influvac Tetra, Vaxigrip Tetra,
- dla kobiet w ciąży i połogu. Dostępne są szczepionki przeciw grypie: Influvac Tetra, Vaxigrip Tetra,
Szczepionki przeciw grypie w ramach 50% refundacji dostępne są:
- dorosłym w wieku 18-64 lata. Dostępne są szczepionki przeciw grypie: Influvac Tetra, Vaxigrip Tetra.
Na stronie internetowej NFZ Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego w Rzeszowie, znajdują się aktualizowane na bieżąco informacje o wykazie aptek mających podpisaną umowę na wykonywanie szczepień na terenie całej Polski. Rzeszowie: https://www.gov.pl/web/psse-choszczno/szczepienia-przeciw-hpv--dlaczego-sa-tak-wazne