TRAMPOLINA 2024

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

TRAMPOLINA 2024

Wczoraj (24.09) na jarosławskim rynku odbył się happening pn. „TRAMPOLINA - głos przeciwko przemocy w rodzinie”, którego celem było zwrócenie uwagi na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Trampolina Autor: UMJ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu już po raz piaty realizuje program „Trampolina – głos przeciwko przemocy w rodzinie”, którego celem jest pomaganie dzieciom i młodzieży uwikłanej w przemoc w rodzinie. Wczorajsze wydarzenie miało charakter profilaktyczny, uwrażliwiający społeczność lokalną – w tym młodzież i dzieci, na zjawisko przemocy domowej. W ramach happeningu można było skorzystać z porad ekspertów wielu dziedzin, a także bezpłatnych atrakcji plenerowych. W wydarzeniu udział wziął burmistrz Marcin Nazarewicz.

Więcej zdjęć na profilu FB

Każdy z nas może doświadczać przemocy w rodzinie, pamiętajmy, że to nie my, a osoba która stosuje przemoc jest odpowiedzialna za swoje zachowanie!

Najczęściej stosowanymi formami przemocy są: przemoc fizyczna, przemoc psychiczna i emocjonalna, przemoc seksualna, przemoc ekonomiczna oraz zaniedbanie.

Jeśli doświadczasz przemocy lub jesteś jej świadkiem, możesz zgłosić ten fakt pracownikowi socjalnemu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Pracownicy socjalni, w celu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, podejmują interdyscyplinarną współpracę z innymi instytucjami tj. innymi jednostkami pomocy społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Policją, Oświatą, Ochroną Zdrowia a także organizacjami pozarządowymi (czyli np. sądami, kuratorami sądowymi, szkołami, przedszkolami, żłobkami, świetlicami, służbą zdrowia, policją, prokuraturą).

Szybka reakcja umożliwi ochronę, wszczęcie odpowiednich procedur oraz zabezpieczenie dowodów zdarzenia, dlatego pamiętaj – w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia bezzwłocznie powiadom Policję (997, 112) i prokuraturę!!

Dbajmy o siebie i swoją rodzinę!