27 stycznia 2022 r.
12.00 - symboliczne zapalenia znicza pamięci pod ścianą rozstrzeliwań więźniów na terenie Opactwa Benedyktyńskiego z udziałem przedstawicieli Burmistrza Miasta Jarosławia, Zakładu Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, prezentacja wystawy elementarnej Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej (przygotowanej przez IPN Oddział w Rzeszowie).

organizatorzy:
Burmistrz Miasta Jarosławia, Starostwo Powiatowe, Zakład Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, IPN o. Rzeszów

• ul. Benedyktyńska 5
    37-500 Jarosław