czwartek 17.06.2021
Zdjęcie poglądowe nowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia.
Zdjęcie poglądowe nowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia.

Dostrzegając nowe wyzwania i potrzeby rozwoju wynikające ze zmieniających się przepisów prawa, rozwoju technologii informatycznych oraz oczekiwań internautów uruchomiliśmy dla Państwa Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia w nowej odsłonie.

Nowy system łączy w sobie sprawdzone rozwiązania i prostotę obsługi wraz z nowoczesną funkcjonalnością i atrakcyjnością dla zainteresowanych.

Nowy biuletyn Urzędu Miasta Jarosławia zapewnia m. in.:

  1. Responsywność, czyli automatyczne dopasowywanie do urządzeń mobilnych.
  2. Walidację i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  3. Prezentację treści w wersji graficznej, kontrastowej oraz tekstowej.
  4. Możliwość publikacji plików o większych rozmiarach, a zatem dokumentów w jednym pliku, bez konieczności dzielenia na kilka części.
  5. Widoczny słownik skrótów stosowany w BIP UMJ.
  6. Rozbudowany mechanizm wyszukujący, dający możliwość przeszukiwania według daty publikacji informacji oraz wprowadzone specjalistyczne moduły do przeszukiwania uchwał, zarządzeń, oświadczeń majątkowych, itp.

Nowy system BIPLO spełnia wszystkie standardy i wymogi określone w przepisach obowiązującego prawa, a w szczególności w ustawie z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej, Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej, Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych oraz ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów.

Intuicyjność, przejrzystość, nowoczesność, zupełnie nowy wygląd graficzny oraz zgodność z obowiązującymi standardami, to najważniejsze cechy nowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia.

Nowy BIP UMJ uruchomiony został 17 czerwca 2021 roku. Wierzymy, że spotka się z pozytywnym odbiorem i spełni oczekiwania mieszkańców Jarosławia oraz internautów.

W związku z tym, że chcemy udoskonalać nasz serwis, zapraszamy do zgłaszania uwag i opinii dotyczących serwisu na adres e-mail administratora BIP UMJ: barbara.brzezinska@um.jaroslaw.pl lub bip@um.jaroslaw.pl.

Adres nowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia pozostaje bez zmian - www.bip.jaroslaw.um.gov.pl  

Dotychczasowa strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia pozostaje jako strona archiwalna, z możliwością sięgnięcia do zgromadzonych i opublikowanych tam informacji. Nie będzie aktualizowana.

Przejście na starszą wersję BIP UMJ w celu skorzystania ze zgroomadzonych informacji jest możliwe poprzez ikonę "ARCHIWUM BIP" dostepną w lewym, dolnym rogu na stronie nowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia.

Barbara Brzezińska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...