Od dnia 1 października 2021 r. na terenie miasta Jarosławia obowiązuje nowa wysokość stawki opłaty za odbiór odpadów komunalnych, określona Uchwałą nr 474/XXXV/2021 Rady Miasta Jarosławia z dnia 6 września 2021 roku.

Dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy stawka wynosi:

• 29 zł miesięcznie za każdą osobę zamieszkałą na nieruchomości,
  • 50% zniżki dla rodzin wielodzietnych,
  • 1 zł zniżki za każdą osobę dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy założą przydomowy kompostownik

Niewypełnienie obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny, będzie skutkowało koniecznością zapłaty stawki podwyższonej, czyli 64 zł miesięcznie od mieszkańca.

Dla nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy stawka wynosi 1,53 zł miesięcznie za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu. W przypadku nie wypełnienia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny stawka opłaty podwyższonej wynosi 3,06 zł miesięcznie za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu.