środa 19.10.2022

W konkursie organizowanym przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną oraz Polską Organizację Turystyczną zostały uhonorowano najbardziej wyjątkowe, atrakcyjne oraz przyjazne dla turystów produkty turystyczne województwa podkarpackiego.

W konkursie organizowanym wspólnie przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną oraz Polską Organizację Turystyczną zostały uhonorowane najbardziej wyjątkowe, atrakcyjne oraz przede wszystkim przyjazne dla turystów produkty turystyczne województwa podkarpackiego. W tym zaszczytnym gronie po raz pierwszy znalazł się jarmark jarosławski.

15.10.2022 w Rzeszowie odbyło się I Podkarpackiego Forum Turystyki pod hasłem ‘Rethinking tourism’. Podczas wydarzenia podsumowano 20 lat działalności Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a także wręczono nagrody na Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia - konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, która wręcza laureatom Certyfikaty POT stanowiące najważniejszą nagrodę w branży. Z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla to wyjątkowe wyróżnienie odebrał, reprezentujący Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha, dyrektor ckip Tomasz Wywrót.

Przedsiębiorców z branży turystycznej czy same produkty trzeba promować i o nich pamiętać. Chcemy, aby przez takie poszukiwanie produktów turystycznych dotrzeć z nimi do konkursów ogólnopolskich - mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Oprócz Jarmarku Jarosławskiego w gronie wyróżnionych znalazło się jeszcze cztery instytucje: Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce, Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej, Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego oraz Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe.

Jarosław Fair with the title of the Best Tourist Product of Subcarpathia!

In the competition organized by the Subcarpathian Regional Tourist Organization and the Polish Tourist Organization, the most unique, attractive and tourist-friendly tourist products of the Podkarpackie Province were awarded.

In the competition organized jointly by the Podkarpacie Regional Tourist Organization and the Polish Tourist Organization, the most unique, attractive and, above all, tourist-friendly tourist products of the Podkarpackie Province were honored. The Jarosław Fair was included in this honorable group for the first time.

On October 15, 2022, the 1st Podkarpackie Tourism Forum was held in Rzeszów under the slogan of 'Rethinking tourism'. During the event, 20 years of operation of the Podkarpackie Regional Tourist Organization were summarized, as well as awards for the Best Tourist Product of Podkarpacie - a competition organized by the Polish Tourist Organization, which presents the winners with POT Certificates, which are the most important award in the industry. From the hands of the Marshal of the Podkarpackie Voivodeship, Władysław Ortyl, this special award was received by Waldemar Paluch, the director of the Ckip Tomasz Wywrót, representing the Mayor of Jarosław.

Entrepreneurs from the tourism industry or the products themselves must be promoted and kept in mind. We want to use such a search for tourist products to reach national competitions with them - says Władysław Ortyl, Marshal of the Podkarpackie Province.

In addition to the Jarosław Fair, the group of recipients includes four more institutions: the Museum of Oil and Gas Industry named after I. Łukasiewicz in Bóbrka, the Pottery Center in Medynia Głogowska, the Museum of the Central Industrial District and the Bieszczady Bicycle Trolleys.