poniedziałek 30.01.2023

Tradycyjne ŚWIATEŁKO DO NIEBA na rynku zakończyło tegoroczny 31. FINAŁ WOŚP w Jarosławiu. Współpraca wielu ludzi dobrej woli przyczyniła się do kolejnego sukcesu, jakim była tegoroczna jarosławska zbiórka - wg stanu na godz. 23 przeliczona kwota przekroczyła ponad 162 tys. zł.

W imieniu burmistrza Waldemara Palucha podziękowania dla wszystkich Mieszkańców, którzy wsparli Orkiestrę, dla wszystkich młodszych i starszych Wolontariuszy, dla całego jarosławskiego Sztabu WOŚP nr 213 na czele z panią Teresą Krasnowską, dla wszystkich zaangażowanych we wszelkie akcje – biegi, morsowanie, występy, zawody itd. oraz dla wszystkich instytucji, organizacji, jednostek, urzędów, służb, które nie odmówiły wsparcia przekazał zastępca burmistrza Dariusz Tracz.

Hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmiało „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych dużych”. Ukierunkowanie na walkę z sepsą sprawiło, że 31. finał WOŚP był pierwszym w historii, w którym zakupiony w wyniku zbiórek sprzęt posłuży do pomocy pacjentom wszystkich grup wiekowych.

Cel, jak czytamy na stronie WOŚP, to „wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy. Szybsza diagnostyka to lepsza terapia sepsy poprzez sprawne wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami”.