wtorek 9.05.2023

Jarosław po raz kolejny włącza się w obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbędzie się 12 maja (piątek). Zapraszamy na piknik integracyjny połączony z Marszem Godności organizowany przez PSONI Koło w Jarosławiu.

W tym roku po raz kolejny włączamy się w obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Od momentu ustanowienia tego dnia, jego celem jest podkreślanie równych praw każdego człowieka oraz zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają prowadzenie normalnego życia osobom z niepełnosprawnościami.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie 5 maja. Ze względu na dużą liczbę lokalnych organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną przyjęło się, że uroczystości odbywają się przez cały miesiąc maj. Jarosławskie koło PSONI zaprasza do wspólnego świętowania 12 maja. Integracyjny piknik rozpocznie Marsz Godności, który wyruszy z siedziby organizacji (ul. Wilsona 6) na jarosławski rynek.

W geście solidarności na budynku Urzędu Miasta pojawią się flagi w kolorze pomarańczowym, taką barwę przybierze też wieczorem iluminacja Ratusza. W ramach wydarzenia Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu przygotowało integracyjny piknik z licznymi atrakcjami.

12 maja (piątek), godz. 10.30-16.00

W PROGRAMIE:

• prezentacja projektów dofinansowanych ze środków w Unii Europejskiej
  • dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry i zabawy
  • warsztaty kulinarne
  • aktywności sportowe
  • warsztaty rękodzielnicze
  • prezentacja służb mundurowych
  • miasteczko harcerskie
  • zabawa z DJ

Partnerami wydarzenia są m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.