piątek 2.06.2023

Symboliczne klucze do bram miasta powędrowały do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu. Wspólna zabawa i dziecięca radość królowały przez cały Dzień Dziecka. Zastępca burmistrza Dariusz Tracz uroczyście otworzył Mini Jarmark i życzył wszystkim udanej zabawy.

Mini Jarmark Jarosławski i Dzień Dziecka rozpoczął się uroczystym kolorowym korowodem, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli, przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, zaproszeni goście. Mnóstwo atrakcji, w tym pokazy taneczne, wokalne, warsztaty kulinarne, zielarskie, garncarskie to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na dzieci. Na stoiskach jarmarcznych oferowane były smakołyki, wata cukrowa, lemoniady. Dzieci rządziły miastem, do wieczora rozbrzmiewała muzyka i gwar rozbawionych dzieci.

Mini Jarmark Jarosławski jest zapowiedzią i nawiązaniem do sierpniowego Jarmarku, który trwa kilka dni i z roku na rok znajduje coraz większy rozgłos i znaczenie na mapie letnich wydarzeń kulturalnych regionu.

Więcej zdjęc z wydarzenia: https://www.facebook.com/umjaroslawia

Polecamy także nowa strone internetową: Mini Jarmark Jarosławski

Mini Jarosławski Fair and Children's Day began with a solemn colorful procession attended by students of primary schools and kindergartens, representatives of the city authorities, school directors, and invited guests. Lots of attractions, including dance and vocal shows, cooking, herbal and pottery workshops are just some of the attractions that awaited children. Delicacies, cotton candy and lemonades were offered at the fair stands. Children ruled the city, until the evening there was music and the chatter of amused children.

Mini Jarosław Fair is an announcement and a reference to the August Fair, which lasts for several days and each year finds more and more publicity and importance on the map of summer cultural events in the region.

More photos from the event: https://www.facebook.com/umjaroslawia

We also recommend a new website: Mini Jarmark Jarosławski

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta