wtorek 27.06.2023

26 czerwca 2023 roku odbyła się LXV sesja Rady Miasta Jarosławia. W jej trakcie radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Jarosławia z tytułu wykonania budżetu miasta za 2022 rok.

Po ustaleniu porządku obrad, radni przyjęli protokoły z LXIII sesji Rady Miasta Jarosławia z dnia 29 maja 2023 roku oraz LXIV uroczystej sesji Rady Miasta Jarosławia z dnia 13 czerwca 2023 roku.

Następnie Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch przedstawił  „Raport o stanie Gminy Miejskiej Jarosław za rok 2022”, nad którym radni mogli debatować bez ograniczeń czasowych. Po zakończeniu debaty odbyło się głosowanie nad uchwałą w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Jarosławia wotum zaufania. Stosunkiem głosów 10 do 10 uchwała nie została podjęta.

Kolejnym punktem sesji było przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu miasta Jarosławia za 2022 r. wraz z informacją o stanie mienia Gminy Miejskiej Jarosławia, przedstawienie sprawozdania finansowego Gminy Miejskiej Jarosław za 2022 r., przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie o przedłożonym przez Burmistrza Miasta Jarosławia sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2022 r. Odbyła się dyskusja, a po niej głosowanie nad uchwałą w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta Jarosławia za 2022 r. Uchwała spotkała się z przychylnością Rady Miasta Jarosławia.

Po przedstawieniu stanowiska Komisji Rewizyjnej dotyczącego udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Jarosławia za 2022 rok, przedstawieniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Jarosławia o udzielenie absolutorium burmistrzowi miasta za 2022 rok, nastąpiło głosowanie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Jarosławia z tytułu wykonania budżetu miasta za 2022 rok. Wniosek został przyjęty.

Rada Miasta w efekcie powyższych ustaleń podjęła uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Jarosławia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok. Za jej przyjęciem głosowało 17 radnych, 1 radny się wstrzymał, a 1 był przeciw.

„Bardzo dziękuję za to, że Rada Miasta Jarosławia udzieliła mi absolutorium. Dziękuję pracownikom i współpracownikom za cały 2022 rok, za ciężką pracę i wspieranie moich działań” – podsumował burmistrz Waldemar Paluch.

W kolejnej części obrad podjęto 8 uchwał, w tym kilka dotyczących wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Jarosławia na 2023 rok, a także określenia zasad przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym dodatkowych kryteriów pierwszeństwa oraz zasady przeprowadzenia oceny punktowej dla tych dodatkowych kryteriów pierwszeństwa oraz dla kryterium pierwszeństwa i obowiązkowej kaucji dla lokali mieszkalnych w nowo budowanym budynku mieszkalnym w ramach społecznej inicjatywy mieszkaniowej w okolicy ul. Szarych Szeregów i Konfederackiej w Jarosławiu, przyjęcia darowizny nieruchomości na rzecz Gminy Miejskiej Jarosław i określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Miejskiej Jarosław w roku szkolnym 2023/2024.

Radni zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji programu współpracy Gminy Miejskiej Jarosław z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w rozumieniu przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2022 w zakresie Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Jarosławia oraz ze sprawozdaniem z działalności burmistrza w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał rady.

• Pobierz stanowisko-klubu-2022.odt