wtorek 27.06.2023

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu przygotowało wakacyjną ofertę. Letnie kalendarium rozpoczyna największa muzyczna impreza w mieście - Dni Jarosławia, a zakończy słynny Jarmark Jarosławski. Nie zabraknie propozycji specjalnie dla dzieci!

LATO z CKiP:

30. 06 - Dni Jarosławia 2023 - od 30 czerwca do 2 lipca miasto Jarosław będzie świętowało swoje Dni. Podczas tej największej imprezy plenerowej w Jarosławiu nie zabraknie licznych pokazów, koncertów i atrakcji dla całych rodzin.

30.06 - V Zlot Żarciowozów - Żarciowozy już po raz piąty przyjadą do Jarosławia. Foodtrucki będą z nami przez trzy dni.

21.07 - Letnie Dobranocki - uwielbiany przez najmłodszych (i nie tylko) Teatr Lalek Bajka zawita do nas z nowymi przedstawieniami.

21.07 - Kino pod Gwiazdami - jakie kino jest najlepsze? Oczywiście plenerowe! Zapraszamy na gorący musical „Chicago".

22.07 - Mała Akademia Słodkości - razem z San Polska świętujemy jubileusz 90-lecia fabryki ciastek w Jarosławiu. Na pewno będzie pysznie.

22.07 - Letnie Muzykowanie - dobrej muzyki nie zabraknie. Zapraszamy na koncert Wojtka Tramowskiego.

23.07 - Spacer z Przewodnikiem - przemierzanie ulic miasta przewodnikiem PTTK oraz przewodnikami CKiP. W tym roku będziemy odkrywać „Miłosne historie dawnego Jarosławia".

28.07 - Smaczny weekend - jeszcze więcej pysznego jedzenia na jarosławskim rynku!

28.07 - Letnie dobranocki - Teatr Lalek Bajka zaprasza wszystkie dzieci na swój kolejny spektakl.

28.07 - Kino pod Gwiazdami - seans pod chmurką to doskonała propozycja na letni wieczór. Zapraszamy na projekcję „New York, New York".

29.07 - Letnie Muzykowanie - młodzi, energiczni i grający dobrą muzykę. W ostatni weekend lipca będziemy bawić się z zespołem Torino!

30.07 - Spacer z Przewodnikiem - w poszukiwaniu „Miłosnych historii dawnego Jarosławia".

04.08 - Podkarpacki Szlak Filmowy - nasze miasto niejednokrotnie zamieniało się w plan filmowy. Jarosławki szlak obejmuje historię realizacji takich filmów jak „Katyń” Andrzeja Wajdy czy „Eter” Krzysztofa Zanussiego. Prezentuje również twórców, którzy urodzili się w Jarosławiu. Są wśród nich Sam Spiegel - producent hollywoodzki, odpowiedzialny za takie obrazy jak „Lawrence z Arabii” czy „Most na rzece Kwai” oraz utalentowany i nagradzany reżyser animacji młodego pokolenia, Marcin Podolec. Trzydniowe wydarzenie wypełnią plenerowe i kinowe projekcje filmowe, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, wystawy tematyczne, spacery śladem historycznych produkcji filmowych oraz koncert muzyki filmowej.

24.08 - Jarmark Jarosławski - Lato z CKiP zakończy słynny Jarmark Jarosławski. Z niecierpliwością czekamy, aż przestrzeń rynku wypełnią handel, muzyka i teatr.

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.