poniedziałek 4.09.2023

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania”. Z Miejską Biblioteką Publiczną na nowo odkrywać będziemy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, a przyniesione egzemplarze powieści będzie można opatrzeć specjalną pieczęcią Prezydenta RP.

W najbliższą sobotę, 9 września br. włączymy się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania" promującą czytelnictwo, bogactwo rodzimej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Prezydenta RP 12 lat temu, podejmuje również Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu, a patronat honorowy sprawuje Burmistrz Miasta Jarosławia.

W ubiegłym roku na nowo odkrywaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, tym razem zachęcamy do sięgnięcia po „Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Głośne czytanie rozpocznie się o godz. 10.00 na jarosławskim rynku (restauracja „Deer Beer Resto&Bar”).
Wybrane fragmenty zaprezentują zaproszeni goście, aktorzy teatru Baccalaureus, członkowie Stowarzyszenia „Pąsowa Róża”, uczniowie, czytelnicy biblioteki i mieszkańcy miasta. Do wspólnego czytania zapraszamy wszystkich, którzy zechcą przeczytać własne ulubione fragmenty powieści.

Z tej okazji zaplanowano dodatkowe atrakcje czytelnicze:

• wspólne czytanie „Nad Niemnem” w Domach i Klubach „Senior+,
  • wspólne czytanie lektury w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki,
  • ekspozycję najciekawszych wydań „Nad Niemnem”,
  • możliwość opatrzenia specjalną pieczęcią Prezydenta RP własnych egzemplarzy powieści,
  • materiały promujące wydarzenie.

Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Elizy Orzeszkowej!

Organizatorzy:

• Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego – Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie

Partnerzy:

• Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
  • Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
  • Dzienne Domy i Kluby Senior Plus w Jarosławiu
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu
  • Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu
  • Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu
  • Restauracja „Deer Beer Resto&Bar”