wtorek 19.09.2023

Jarosławski Rekreacyjny Rajd Rowerowy oraz Turniej piłki nożnej - Progres Cup, to dwa wydarzenia zorganizowane w ramach Narodowego Dnia Sportu. Dopisała pogoda, były sportowe emocje, wspaniała zabawa, ale i okazja do wsparcia Schroniska w Orzechowcach. Dziękujemy za udział!

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, w którym Fundacja Zwalcz Nudę wraz z partnerami zwraca uwagę na tych, którzy kochają sport oraz wspólnie pokazują, jak wielu Polaków żyje aktywnie. W niedzielę 17 września, w kilkuset placówkach sportowych w Polsce zorganizowane zostały dni otwarte, bezpłatne treningi i inne wydarzenia. Jarosław również przyłączył się do ogólnopolskiej akcji!

W tym dniu 75 rowerzystów przejechało malowniczą trasę Jarosławskiego Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego z Jarosławia (Rynek), przez Kostków, Manasterz (prom), Radawę, Wiązownicę, Szówsko, z metą na Bulwarach nad Sanem.

Pierwszym przystankiem na trasie był Kostków, tam rowerzyści zostali przeprawieni promem  na drugi brzeg Sanu. Dalej wyruszyli przez Manasterz i malownicze tereny leśne do Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. W pięknych okolicznościach przyrody spędzili wspólnie czas przy ognisku, mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych oraz wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez Burmistrza Miasta Jarosławia.

Po odpoczynku  rowerzyści wyruszyli  w drogę powrotną do Jarosławia przez Łapajówkę, Wiązownicę i Szówsko.

Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Jarosławiu oraz grupie RAJ - Rowerowo Aktywny Jarosław za współpracę oraz czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników!

Organizacja rajdu była możliwa dzięki wsparciu przez: Wójta Gminy Wiązownica, kierownictwo GOWiR w Radawie, Sokołów S.A. Oddział w Jarosławiu oraz Projekt Zdrowie w Jarosławiu.

W obchody Narodowego Dnia Sportu włączył się również klub Progres Jarosław, który na stadionie miejskim im. Mieczysława Haspla zorganizował turniej piłki nożnej i połączył sportową rywalizację z akcją charytatywną dla Schroniska w Orzechowcach.

W turnieju oprócz dwóch drużyn jarosławskiego klubu wzięły udział reprezentacje: UKS SMS Przemyśl, Perfect Przeworsk, JKS Jarosław, Szkółka Piłkarska „Piaścik" Tuczempy.

Organizatorzy zadbali o dobrą atmosferę, przygotowali dodatkowe konkurencje piłkarskie, dmuchańce oraz konkurs rysunku.

To była udana niedziela! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprez w Jarosławiu z okazji Narodowego Dnia Sportu.

fot. MOSiR, Progres Jarosław