wtorek 26.09.2023

25 września br. odbyła się LXVIII sesja Rady Miasta Jarosławia. W porządku obrad znalazło się 10 projektów uchwał, z których wszystkie zostały podjęte.

Radni podjęli kilka uchwał w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2023 oraz w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Jarosławia na 2023 rok.

Rada wyraziła zgodę na wydzierżawienie nieruchomości oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy, a także na zmianę Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Jarosławia na 2023 rok.

Sesja była okazją do omówienia działalności miejskich jednostek organizacyjnych: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Centrum Kultury i Promocji oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.