poniedziałek 9.10.2023

II Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców nr 35 w Jarosławiu ma już 20 lat. 6 października br. obchodził swój jubileusz. Spotkanie w Centrum Kultury i Promocji było okazją do wyróżnienia osób, które dzielą zamiłowanie do krótkofalarstwa oraz podziękowania tym, którzy tę pasję wspierają.

Zarząd Główny Polskiego Związku Krótkofalowców wyróżnił burmistrza miasta Waldemara Palucha oraz starostę jarosławskiego Stanisława Kłopota „Medalami im. Braci Odyńców za zasługi dla rozwoju Krótkofalarstwa Polskiego”. W tym dniu do grona Honorowych Członków Oddziału Terenowego PKZ dołączyli Jan Pajda oraz Bogusław Buliński.

Prezes Zarządu Oddziału Zbigniew Guzowski wręczył także podziękowania za wieloletnią działalność społeczną i promocyjną na rzecz rozwoju krótkofalarstwa prezesom zaprzyjaźnionych oddziałów w Rzeszowie i Krośnie oraz zasłużonym członkom jarosławskiego oddziału. Ponadto docenione zostało zaangażowanie Zbigniewa Guzowskiego, który otrzymał okolicznościową statuetkę przyznaną przez Zarząd Główny PZK.

-  Podczas jubieluszu burmistrz miasta Waldemar Paluch mówił:

- Jarosław od lat wiernie pielęgnuje tradycje krótkofalarskie. Dowodem na to jest nie tylko ponad półwieczna działalność Międzyzakładowego Klubu PZK SP 8 PEF przy Burmistrzu Miasta Jarosławia, ale także jubileusz 20-lecia II Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców nr 35 w naszym mieście. Świętowanie tak zacnych rocznic nie byłoby możliwe bez takich osób jak Prezes Zarządu Oddziału, Pan Zbigniew Guzowski - człowiek z wyjątkową pasją, determinacją i zaangażowaniem, który potrafił zaszczepić zamiłowanie do fal eteru wielu ludziom, również najbliższej Rodzinie! Cieszę się, że mogłem wczoraj dzielić wraz z Państwem radość wspólnego świętowania. Dziękuję za otrzymany „Medal im. Braci Odyńców za zasługi dla rozwoju Krótkofalarstwa Polskiego” - wyróżnienie, które jest dla mnie wielką niespodzianką. Raz jeszcze gratuluję Państwu Jubileuszu oraz życzę Wszystkim Krótkofalowcom, Członkom Honorowym i Sympatykom kolejnych wyjątkowych chwil na falach eteru, realizacji planów, jak najwięcej kontaktu z innymi ludźmi, a w życiu osobistym spełnienia marzeń i przede wszystkim dużo zdrowia!