wtorek 24.10.2023

23 października br. odbyła się sesja Rady Miasta Jarosławia, w czasie której podjęto 6 uchwał.

Rada wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania finansowego wykraczającego poza rok budżetowy w związku z realizacją zadania własnego gminy w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu miasta Jarosławia pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady. Podjęta została również uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Nr 3/2023 Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru „Za Parkiem” w Jarosławiu.

Rada wyraziła zgodę na wydzierżawienie nieruchomości oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy.

Przyjęty został Program współpracy Gminy Miejskiej Jarosław z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w rozumieniu przepisów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2024.

Ustalony został regulamin głosowania w wyborach ławników do Sądu Rejonowego w Jarosławiu i wyboru Komisji Skrutacyjnej. Rada, w głosowaniu tajnym, dokonała wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Jarosławiu do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy na kadencję w latach 2024-2027.

Radni odrzucili projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości znajdujących się w obszarze, na którym obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Za Parkiem”.

Przedstawiona została również informacja o stanie placówek oświatowych w rozpoczętym roku szkolnym 2023/2024.