wtorek 27.02.2024

Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza do świętowania Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w najbliższą niedzielę, 3 marca. Po kilkuletniej przerwie, ponownie ulicami Jarosławia pobiegną uczestnicy Biegu Tropem Wilczym. Zachęcamy do licznego i rodzinnego udziału!

Program obchodów Narodowego Dnia Pamieci Żołnierzy Wyklętych
JAROSŁAW 3 marca 2024 r.

godz. 10.30 (ul. Sienkiewicza 4)

Złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą ofiarom represji Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w latach 1944-1956

godz. 11.00 (ul. Dominikańska 25, bazylika pw. MB Bolesnej)

Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych

godz. 12.00 (ul. Cegielniana/Jana Pawła II)

Uroczystości pod pomnikiem mjr. Władysława Koby; złożenie kwiatów

ok. 12.30 (ul. Cegielniana/Jana Pawła II)

START BIEGU Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych

ok. 12.50 (Rynek) META BIEGU wręczanie medali zarejestrowanym uczestnikom, grochówka, ciepła herbata, wspólne zdjęcia

Trasa biegu wynosi 1963 m prowadzi przez główne ulice Jarosławia: od pomnika mjr. Władysława Koby przy zbiegu ulic Jana Pawła II i Cegielnianej, następnie Jana Pawła II, Grunwaldzką, Lubelską, Opolską na Rynek. Bieg ma charakter rekreacyjny, na mecie uczestnicy (zarejestrowani!) otrzymają medale.

Więcej informacji dla uczestników biegu pod linkiem - https://miastojaroslaw.pl/artykul/2921/wazne-dla-uczestnikow-biegu-tropem-wilczym

Burmistrz Miasta Jarosławia
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu

WSPÓŁORGANIZATORZY
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół”
Klasztor oo. Dominikanów w Jarosławiu
20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej
14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. W. Wieczorkiewicza

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu Sp. z o.o.
Motor Bike Drivers Team Jarosław