piątek 1.03.2024

Tegoroczna edycja, trwającego nieprzerwanie od 1990 roku, Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia dobiegła końca. Łucznictwo i aikido to dyscypliny, które triumfowały w XXXIV edycji wydarzenia. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się 29 lutego w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji. W tym dniu burmistrz miasta Waldemar Paluch przyznał również środki finansowe 14 najlepszym klubom za wysokie osiągnięcia sportowe. Gratulujemy!

W tym roku w plebiscycie sportowym nominowanych było 20 sportowców (w dwóch kat. wiekowych) oraz 8 trenerów, reprezentujących kilka dyscyplin m.in. piłkę nożną, siatkówkę, łucznictwo, aikido, tenis stołowy. Na swoich faworytów głosowaliśmy za pośrednictwem strony internetowej oraz kuponów z Gazety Jarosławskiej.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Najpopularniejszy sportowiec (kategoria do lat 16)

1. Zofia Wałczyńska – aikido – Autonomiczne Zrzeszenie Combat Akido
  2. Julia Głąb – łucznictwo – Uczniowski Klub Sportowy ”TRAMP”
  3. Natalia Maciałek –  tenis stołowy – PKS Kolping

Najpopularniejszy sportowiec (kategoria powyżej lat 16)

1. Urszula Kutyła – łucznictwo – Uczniowski Klub Sportowy ”TRAMP”
  2. Szymon Walerianowicz - aikido – Autonomiczne Zrzeszenie Combat Aikido
  3. Anna Brzyska – tenis Stołowy – PKS Kolping Jarosław

Najpopularniejszy trener

1. Paweł  Dernoga - łucznictwo – Uczniowski Klub Sportowy ”TRAMP”
  2. Wiesław Pikor - aikido – Autonomiczne Zrzeszenie Combat Aikido
  3. Jacek Bronowski - sporty walki – KSW „Sokół” Jarosław

Dodatkowo kapituła przyznała nagrodę specjalną im. Marka Piotrowskiego wieloletniego pracownika Urzędu Miasta Jarosławia, pomysłodawcy Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia, która powędrowała do prezesów Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bogusława Musura i Dariusza Tomasa.

W tym dniu Burmistrza Miasta Jarosławia przyznal również środki finansowe 14 klubom za osiągnięte wysokie wyniki sportowe. Czeki potwierdzające docenienie efektów ciężkiej pracy sportowców wręczyli burmistrz miasta Waldemar Paluch oraz radny Rady Miasta, Jarosław Litwiak.

Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli współorganizatorzy plebiscytu: Renata Chlebowska - dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu, Jacek Stalski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Tomasz Strzębała - redaktor prowadzący Gazety Jarosławskiej.