poniedziałek 4.03.2024

Utalentowani uczniowie jarosławskiego „Mechanika" tworzą SmartMiasto dla osób z niepełnosprawnościami i nie tylko. W przetestowaniu nowego narzędzia oraz w zaistnieniu w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” potrzebują naszej pomocy! Kibicujemy i zachęcamy do wsparcia młodych naukowców!

Szymon Biały, Hubert Bielecki, Gabriel Bajsarowicz, Vladyslav Buriachok - uczniowie ZSTiO w Jarosławiu chcą przetestować narzędzie Incloosy na terenie miasta Jarosławia. Jako jedyni z Podkarpacia już znaleźli się w finale konkursu Samsung Solve for tomorrow. Są także w półfinale Explory i będą walczyć o finał w Gdyni, a obecnie próbują sił w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.

Rozwiązanie uczniów polega na:

• Spersonalizowanej Nawigacji: aplikacja pozwoli użytkownikom na planowanie tras uwzględniających przeszkody. To znacząco ułatwi poruszanie się po mieście, omijając różnorakie bariery, które mogą być trudne do pokonania przez użytkownika.
  • Informacji o Dostępności Miejsc Publicznych: aplikacja będzie gromadzić informacje o dostępności miejsc użyteczności publicznej, takie jak sklepy, restauracje i placówki. Użytkownicy będą mogli sprawdzić, czy dane miejsce jest przyjazne dla nich i ocenić je. W przypadku, gdy wybrana placówka nie będzie dostępna, aplikacja zaproponuje najbliższą alternatywę.
  • Zgłaszaniu Przeszkód: użytkownicy będą mogli zgłaszać nowe przeszkody, które nie są jeszcze uwzględnione na mapie. To pomoże w aktualizowaniu danych i utrzymaniu bieżących informacji.
  • Społeczności Wspierającej: tworzenie społeczności osób z niepełnosprawnościami, która będzie dzielić się doświadczeniem i wsparciem, jest kluczowym elementem projektu. To pozwoli na wzajemne wsparcie i budowanie więzi w społeczności.

Uczniowie liczą na podpowiedzi mieskzańców przy tworzeniu aplikacji. Zachęcamy! Więcej informacji na profilu fb Jarosław Mechanik

Informacja ZTiO w Jarosławiu