piątek 19.04.2024

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze środków norweskich, udało się zrealizować projekt, który zrewolucjonizuje sposób podróżowania mieszkańców oraz odwiedzających miasto Jarosław gości.

Transformacja Placu Parkingowego na Centrum Przesiadkowe

Zaprojektowana wiata nadaje nową funkcję - zamienia plac parkingowy w dogodne centrum przesiadkowe, umożliwiając łatwe i wygodne skomunikowanie pasażerów kolei z innymi środkami komunikacji zbiorowej.

Nowoczesne Rozwiązania Dla Wygody Pasażerów

Zadaszenie o długości 48 metrów, wsparte na 17 stalowych ramach konstrukcyjnych, oraz szklane zadaszenie o szerokości 12 metrów umożliwiają pasażerom "suche przejście" z gmachu kolei do wiaty przystankowej. Dodatkowo, część zadaszenia zostanie pokryta powierzchnią biologicznie czynną, dbając o harmonię z otaczającą przyrodą.

Dla Wygody i Komfortu Podróżujących

Centrum przesiadkowe jest przeznaczone dla pasażerów miejskiej komunikacji oraz tych korzystających z usług prywatnych przewoźników. Ponadto, w ramach inwestycji wykonane zostały nowe miejsca postojowe dla autobusów, samochodów osobowych oraz taksówek, aby codzienne podróże były jeszcze bardziej wygodne i bezproblemowe.

Inwestycja w Rozwój Miasta

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 2 miliony złotych, a wszystkie środki pochodziły ze środków norweskich. To kolejny krok w rozwoju infrastruktury naszego miasta oraz poprawie jakości życia mieszkańców.

Transformation of the Parking Square into a Transfer Center

The designed shelter gives a new function - it turns the parking lot into a convenient transfer center, enabling easy and convenient communication between rail passengers and other means of public transport.

Modern Solutions for Passenger Comfort

The 48-meter-long roof, supported by 17 steel structural frames, and the 12-meter-wide glass roof enable passengers to "dry pass" from the railway building to the bus shelter. Additionally, part of the roof will be covered with a biologically active surface, ensuring harmony with the surrounding nature.

For the Convenience and Comfort of Travelers

The transfer center is intended for passengers of public transport and those using the services of private carriers. Moreover, as part of the investment, new parking spaces for buses, passenger cars and taxis were created to make everyday travel even more comfortable and hassle-free.

Investment in City Development

The total investment cost was approximately PLN 2 million, and all funds came from Norwegian funds. This is another step in the development of our city's infrastructure and improvement of the quality of life of its residents.