poniedziałek 21.09.2020

18 września br. (piątek) Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz ze swoimi zastępcami Wiesławem Pirożkiem i Dariuszem Traczem oraz najmłodszymi mieszkańcami miasta otworzyli tak długo oczekiwany plac zabaw przy ul. Legionów.

Zakończyła się budowa placu zabaw przy ul. Legionów, którą prowadziła firma APIS. Obecnie to jeden z najciekawszych obiektów przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców miasta do zabawy na świeżym powietrzu. W miejscu kilku urządzeń powstała wielofunkcyjna strefa aktywności fizycznej – zabawkowa dla dzieci, strefa integracyjna z huśtawką dla osób niepełnosprawnych oraz siłownia zewnętrzna.

Inwestycja została zaplanowana i ujęta w 2017 r. w zadaniu: „Budowa boiska piłkarskiego przy ul. Piekarskiej 2 oraz 3 wielofunkcyjnych stref aktywności fizycznej przy ul. Grottgera, ul. Przygodzie i ul. Legionów” dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej (300 tys. zł.)
Koszt inwestycji wyniósł 607 655,36 zł, w tym dofinansowanie.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi w trzech strefach aktywności, na najważniejszych gości imprezy - najmłodszych mieszkańców miasta, czekały liczne atrakcje - konkursy i zabawy z nagrodami. Specjalnie dla dzieci Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki przygotował aktywną strefę zabaw z animatorami Palmonutki.

Wydarzenie było także okazją do posadzenia drzew w ramach akcji #sadziMY las, sadzonki na plac zabaw podarowało Nadleśnictwo Jarosław.

W wydarzeniu udział wzięli także m.in. przedstawiciele firmy APIS Sp. z o.o., przedstawiciel Nadleśnictwa Jarosław, Magdalena Cisek-Skiba – radna Rady Miasta Jarosławia, Zbigniew Dąbrowski – przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy nr II, Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska – dyrektor JOKiS, Franciszek Gołąb – prezes PGKiM w Jarosławiu, Andrzej Wysocki – prezes PWiK w Jarosławiu, przedstawiciele PSONI Koło w Jarosławiu, szkół, przedszkoli oraz mieszkańcy miasta.

Więcej zdjęć z uroczystego otwarcia na miejskim profilu FB TUTAJ

Renata Pęcak