czwartek 15.10.2020

W dniach 9-11 października odbyły się Mistrzostwa Polski w najbardziej widowiskowej i prestiżowej formule kickboxingu – K-1 Rules. Impreza przyciągnęła do Ełku blisko 190 zawodników z 65 klubów.

Jarosław reprezentowali zawodnicy KSW Sokół w składzie Karolina Sobek (senior, +70kg), Mateusz Frankiewicz (junior starszy, -63,5kg) oraz Marek Zardzewiały (senior, -81kg). Walki w tej formule charakteryzują się dużą dynamiką i twardością akcji, co powoduje bardzo ekscytujące widowisko.

W wyniku rywalizacji Mistrzynią Polski została Karolina Sobek, pokonując zdecydowanie w finale dużo wyżej notowaną Natalię Panas (najlepsza zawodniczka września w rankingu Polskiego Związku Kickboxingu). W półfinale odprawiła przez TKO rywalkę w Najemnika Gliwice. Efektem tych zwycięstw jest również powołanie do Kadry Narodowej Seniorów w K-1.

Marek Zardzewiały w swoim debiucie na ringu wywalczył medal brązowy, natomiast Mateusz Frankiewicz nie utrzymał limitu wagowego i rywalizował w wyższej kategorii wagowej, co zaowocowało nabyciem doświadczenia, gdyż ćwierć finale, zdecydowanie uległ rywalowi z Otwocka.

Informacja prasowa klubu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...