poniedziałek 4.01.2021
Na zdjęciu kilka obiektów zabytkowych z treścią "Dotacje 2021".
Na zdjęciu kilka obiektów zabytkowych z treścią "Dotacje 2021".

Od 1 stycznia 2021 r. obowiązuje nowy regulamin udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków, przyznawanych przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu.

Na stronie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu, po kliknięciu na www.wuozprzemysl.pl

Dostępne są również druki wniosków o dotacje, z podziałem – dla zabytków ruchomych i zabytków nieruchomych oddzielnie oraz druk wniosku o uzyskanie refundacji poniesionych kosztów zadań wykonanych do trzech lat przed złożeniem wniosku. Nowością jest druk do rozliczania dotacji po jej wykonaniu, który będzie obowiązywał jako integralna część umowy o dotację. Druki do pobrania w wersji edytowalnej dostępne są na stronie WUOZ www.wuozprzemysl.pl, po kliknięciu na zakładkę Dotacje

Zwracamy uwagę na nowe kryteria oceny wniosków.

Przyznajemy punktację za:

  • zaangażowanie wnioskodawców w prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich na wysokim poziomie,
  • posiadanie planu ochrony na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych,
  • prace planowane w nieruchomych obiektach drewnianych, dworach,
  • prace konserwatorskie przy stolarce okiennej i zewnętrznej drzwiowej,
  • prace przy pomnikach historii i obiektach z Listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Wprowadzenie dodatkowych kryteriów oceny wniosków ma za zadanie zachęcenie właścicieli dworów i obiektów drewnianych do podjęcia prac konserwatorskich. Popieramy tych właścicieli, którzy wzorowo prowadzą prace konserwatorskie, zachęcamy do konserwacji stolarki okiennej i drzwiowej. Zależy nam na wysokiej jakości prowadzonych prac budowlanych, remontowych i konserwatorskich.

Przypominamy, że termin składania wniosków o dotacje na rok bieżący upływa 28 lutego, natomiast termin składania wniosków o refundację poniesionych kosztów do 30 czerwca.

 

Źródło informacji: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z/s w Przemyślu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...