wtorek 12.01.2021

Z wielkim smutkiem informujemy, iż w wieku 83 lat odszedł ks. prał. MARIAN RAJCHEL – duchowny, egzorcysta diecezjalny, inicjator wielu cennych dzieł, zasłużony dla miasta Jarosławia.


 

 Śp. ks. prał. Marian Rajchel był organizatorem, pierwszej w Archidiecezji Przemyskiej, katolickiej rozgłośni radiowej „Ave Maria”. Posługę kapłańską pełnił 59 lat. Przez 22 lata był proboszczem parafii pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu i budowniczym najpierw drewnianego, a później murowanego kościoła. W Jarosławiu zainicjował wiele cennych dzieł: wykłady biblijne, poradnictwo rodzinne, kuchnię dla bezdomnych im. Brata Alberta, świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, spotkania dla osób starszych, niepełnosprawnych i Anonimowych Alkoholików. Wykładał psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu oraz w Seminarium Duchownym w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie.

W 1999 r. odebrał złotą odznakę „Za Zasługi dla Miasta Jarosławia", natomiast w 2001 r. przyjął Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia JAROSŁAWA w kategorii aktywność społeczna.

Uzasadnienie nadania odzaki brzmiało:

„jako dowód wdzięczności za gorliwość apostolską, umiejętność odkrywania dobra w drugim człowieku, pomoc świadczoną o każdej porze dnia i nocy, nawet w trudnych czasach internowania i stanu wojennego, zatroskanie o prawidłowe spojrzenie na cel życia przez organizowanie pieszych pielgrzymek, a szczególnie za zaangażowanie w dzieło ewangelizacji i autentyczne świadectwo życia w prawdzie".

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 14 stycznia 2021 r. o godz. 13.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Jarosławiu (kolegiata). Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa w intencji Zmarłego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...