Galeria Główna u Attavantich Agnieszka Hasiak. Fotografia

Wernisaż wystawy: 8 października 2021 r.

Czas trwania: 9 – 30 października 2021 r.

 

Agnieszka Hasiak

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1992 r.) oraz Wydziału Filozoficzno-Historycznego, kierunek Etnologia na Uniwersytecie Łódzkim.

Sama pisze o swojej fotografii tak:

Początkowo chciałam zatytułować tę wystawę „Widzenie świata” albo „Ulotność”. Ponieważ jednak brzmiało mi to banalnie, a i nie potrafiłam w jednym zwrocie zawrzeć istoty rzeczy, niech już zostanie „Agnieszka Hasiak. Fotografia”

Fotografuję na wyczucie. Fotografuję jak widzę. Lub raczej próbuję fotografować jak widzę, co niekiedy jest powodem frustracji i samoniezadowolenia.

Fotografuję, bo świat mnie zachwyca. Wciąż. Jeszcze. Pomimo.

Fotografuję z wewnętrznej potrzeby zapamiętania ulotności. Złapania wrażenia, momentu, obrazu. Stąd zatrzymanie się. Czasem zrobienie kilku kroków w tył. Wstrzymanie oddechu nad…no właśnie. Zamknięcie oczu nie wystarcza. Powieka nie wyzwala migawki. Obraz na siatkówce znika przy kolejnym mrugnięciu…

Jestem łowcą.

Fotografuję, bo to mnie wycisza, wyhamowuje i studzi emocje.

Fotografuję z wrażliwości. Wciąż jestem niepoprawną romantyczką, aczkolwiek ponad dwadzieścia lat u boku zdeklarowanego pragmatyka zrobiło swoje.

Fotografuję, bo lubię.

Agnieszka

 

Zapraszamy!

Dodatkowe informacje

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...