Pomoc jest dostępna w każdą środę tygodnia, w godz. 15.30-17.30. Prawnicy, adwokaci i radcy prawni dyżurują na parterze Ratusza, w pokoju nr 1. 

  • Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Jarosławia

Prawo dla każdego" to program realizowany przez Urząd Miasta Jarosławia od 2005 roku. Jego celem jest wzrost świadomości prawnej i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz umożliwienie osobom potrzebującym skorzystania z porad fachowców - prawników, adwokatów, czy radców prawnych. Każdy taką pomoc otrzyma bezpłatnie. Najczęściej poruszanymi tematami są sprawy rodzinne, karne, zagadnienia dotyczące: prawa cywilnego, spraw lokalowych, finansowych, czy prawa pracy.

  • Bezpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie, mediacja w powiecie jarosławskim

Więcej informacji na stronie: miastojaroslaw.pl/artykul/819/nieodplatna-pomoc-prawna-poradnictwo-obywatelskie-i-mediacja

Przepisy Tarczy antykryzysowej 3.0 rozszerzają nieodpłatną pomoc prawną na przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniających innych osób w ciągu ostatniego roku.

Bezpłatne poradnictwo specjalistyczne jest udzielane w szczególności w zakresie:

poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej, ws. rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, ws. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, praw pracy, prawa podatkowego, dla osób w sporze z podmiotami rynku finansowego i inne, nieodpłatną pomoc prawną i poradnictwo obywatelskie.

Załączniki

  • Pobierz lista jednostek poradnictwa 2022r..docx
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...