wtorek 11.05.2021

15 maja zapraszamy na drugą Noc Zwiedzania Rynku w wirtualnej odsłonie!

Wydarzenie, podczas którego poznawanie historii oznacza zabawę oraz rozrywkę dla całych rodzin, a miejsca, które zwykle mija się bez zastanowienia okazują się rozpalającymi wyobraźnię skarbnicami wiedzy i strażnikami przeszłości, podobnie jak w zeszłym roku przenosimy do sieci!

Od 12 maja codziennie o godz. 12.00 na profilu Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu na Facebooku oraz analogicznie na profilu Informacja Turystyczno-Kulturalna w Jarosławiu pojawiać się będą specjalne zagadki i łamigłówki związane z jarosławskim rynkiem. Zapraszamy do wspólnej zabawy, której tematyka przybliży scenerię i klimat głównego wydarzenia, które już w najbliższą sobotę.

 

 

 

WIERTUALNA NOC ZWIEDZANIA RYNKU – 15 MAJA 2021

Od samego rana będzie można odbyć wirtualny spacer po jarosławskim rynku, odwiedzić jego niedostępne na co dzień zakamarki, a także zwiedzić ratusz w towarzystwie samego Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha, który specjalnie na tą okazję wciela się w rolę przewodnika.

Spacer dostępny pod adresem: >> KLIK <<

Obiekty na trasie:

  • Wiata targowa
  • Dawna kolegiata pw. Wszystkich Świętych
  • Kamienica Orsettich
  • Kamienica Attavantich
  • Kamienica Gruszewiczów
  • Kamienica Marysieńki
  • Kamienica Rydzikowa
  • Studnia
  • Miejsce, gdzie kat głowy ścinał
  • Ratusz

Od godz. 16.00 na profilu Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu na Facebooku pojawiać się będą kolejne odsłony wydarzenia – zachęcamy do śledzenie niezwykle ciekawych treści! Jak już wiadomo tegorocznym tematem przewodnim są ODKRYCIA ARCHEOLOGICZNE I WYKOPALISKA na jarosławskim rynku. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat ostatnich znalezisk koniecznie bądźcie z nami. Monika Broszko prowadząca nadzór archeologiczny podczas prac ziemnych nad rewitalizacją płyty rynku, zdradzi najnowsze informacje i tajemnice jarosławskiego rynku. Również dzięki uprzejmości Firmy Archeologicznej „Archeo” mamy inne perełki – zdjęcia obrazujące to, co przez wieki kryła ziemia na głównym placu w mieście! Takie newsy tylko u nas i tylko w trakcie Nocy Zwiedzania Rynku!

Wizyta w Podziemnym Przejściu Turystycznym oraz udział w przedstawieniu „Balladyna” w wykonaniu teatru Bacalaureus, którego interpretacja utworu Juliusza Słowackiego rozbawi nawet największych ponuraków, to kolejne punkty Nocy Zwiedzania Rynku. Tradycją naszego wydarzenia jest także hejnał jarosławski odegrany z wieży ratusza – hejnał usłyszymy również w tym roku.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego eksplorowania wirtualnego wydarzenia!

15 maja o godz. 18.00 w realu (brama krakowska) odbędzie się „Nocny seans z duchami kultury...” – projekcja filmów organizowana przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Również zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...