poniedziałek 31.05.2021

W poniedziałek 31 maja br. odbyła się XXXIII sesja Rady Miasta Jarosławia, podczas której podjęto 19 uchwał.

Tematyka podjętych uchwał dotyczyła: zmian w budżecie miasta Jarosławia na 2021 rok, zmiany nr 2/2019 Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru „Za Parkiem” w Jarosławiu, wyrażenia zgody na utworzenie spółki SIM Podkarpacie spółka z o.o. z siedzibą w Boguchwale, zmiany w uchwale w sprawie zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w tworzonej Podkarpackiej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej, określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego, gospodarki nieruchomościami, tj. najmu, dzierżawy, przyjęcia darowizny na rzecz Gminy Miejskiej Jarosław przystąpienia do Klastra Energii Powiatu Jarosławskiego.

Podczas obrad omówiona została działalność spółek miejskich, tj. JTBS, PGKiM, PWiK, MZK oraz JPK. Radni zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji programu współpracy Gminy Miejskiej Jarosław z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w rozumieniu przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2020, w zakresie Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Jarosławia, a także z oceną zasobów pomocy społecznej.