środa 9.06.2021

8 czerwca w Sali Ślubów miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Pary, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat odebrały z rąk burmistrza Waldemara Palucha Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

- Już od ponad pół wieku trwacie przy złożonej sobie przysiędze małżeńskiej (…) Przypominacie o źródle siły małżeńskiej jakim jest miłość i jedność: razem w zdrowiu i chorobie, razem w dobrej i złej doli. Razem wytrwale! – tak powitała dostojnych Jubilatów Ewa Rokoszyńska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Małżeństwa świętujące 50 i więcej wspólnie przeżytych lat nagradzane są w naszym kraju specjalnym odznaczeniem - Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanym przez Prezydenta RP.

W uroczystości wręczenia medali wzięło udział 16 par: Stanisław i Augustyna Lechończak, Józef i Konstancja Mazinowić, Józef i Krystyna Stęchły, Lesław i Zdzisława Tymoczek, Zdzisław i Halina Węgrzynowski, Jan i Krystyna Domka, Szymon i Maria Dworak, Kazimierz i Maria Fornas, Zbigniew i Janina Iwasieczko, Wojciech i Maria Kruczyński, Ryszard i Marta Łubyk, Wilhelm i Stanisława Rokoszyński, Andrzej i Józefa Sikora, Aleksander i Janina Sobala, Tadeusz i Maria Sowa, Zbigniew i Helena Wołoszyn.

- To medal, na który pracuje się najdłużej, to medal za 50 lat wspólnego pożycia za to, że Państwo przez tyle lat jesteście razem, wspieracie się. Gratuluje tak wspaniałego jubileuszu i życzę jeszcze wielu lat razem – mówił burmistrz Waldemar Paluch.

Jubilaci są mieszkańcami nie tylko naszego miasta, ale również Gminy Jarosław, stąd obecność na uroczystości wójta Elżbiety Grunt.