środa 29.12.2021

28 grudnia br. odbyła się XLI nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jarosławia. W wyniku obrad podjęto 11 uchwał.

W obradach prowadzonych z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość wzięło udział 18 radnych.

W efekcie przeprowadzonych obrad radni, podejmując 11 uchwał, wyrazili m.in. zgodę na nabycie nieruchomości (budynków i gruntów) od PKP S.A  w związku z planowanym utworzeniem przez miasto Centrum Przesiadkowego. Wprowadzili również zmiany w budżecie miasta m.in. z powodu konieczności przesunięcia środków na przyszły rok na pokrycie zobowiązań związanych z zadaniami inwestycyjnymi, realizacją w jarosławskich szkołach programu „Laboratoria przyszłości”, a także zwiększeniem subwencji oświatowej na dofinansowanie odpraw dla nauczycieli. Rada zgodziła się również na wykupienie od prywatnego podmiotu domeny o nazwie www.jaroslaw.pl , tak, aby stała się ona własnością Gminy Miejskiej Jarosław.