czwartek 27.01.2022

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu i 77. rocznica wyzwolenia obozu zagłady w Auschwitz - Birkenau.

XIV OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU NA PODKARPACIU

27.01.2022 r.

12.00-12.30  Symboliczne zapalenie znicza pod ścianą rozstrzeliwań więźniów na terenie Opactwa Benedyktyńskiego (ul. benedyktyńska 5). Prezentacja wystawy elementarnej Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej (przygotowanej przez IPN Oddział w Rzeszowie)

Organizatorzy:

Burmistrz Miasta Jarosławia, Starostwo Powiatowej w Jarosławiu, Zakład Historii i Kultury Żydów w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Patronat Marszałek Województwa Podkarpackiego