poniedziałek 31.01.2022

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbywał się w niedzielny wieczór na rynku - Jarosław, podobnie jak wiele innych miast w Polsce posłał symboliczne światełko do nieba.

W podsumowaniu tegorocznej orkiestry uczestniczyli jarosławianie, a także Dariusz Tracz – zastępca Burmistrza Miasta, radna Agnieszka Wywrót oraz szefowa 213. Sztabu WOŚP prezes Teresa Krasnowska. W tym roku udało się zebrać 128 tys. 803 zł 74 gr., ale jak podaje prezes Sztabu Jarosław ostateczna kwota może się zwiększyć, ponieważ wciąż trwają aukcje internetowe i e-skarbonka https://eskarbonka.wosp.org.pl/vt7kkh?fbclid=IwAR3klnVkVsBj1MIw6k9FRHeqxs-1cdp5VnPVLQ_i2RWzOcmzD8mZWxMYoo8

Pokaz ognia w wykonaniu Rycerza Reinera i lady Marty mimo kapryśnej pogody cieszył się sporym zainteresowaniem, podobnie jak poczęstunek za symboliczną kwotę do puszki jubileuszowym tortem.  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Polsce w tym roku zebrała 136 mln 282 tys. 325 zł (stan na 31 stycznia br.) i ta kwota ciągle rośnie.