piątek 29.04.2022
Świąteczne spotkanie seniorów w Domu Senior+ przy ul. Dolnoleżajskiej -ks. prałat Marek Pieńkowski
Świąteczne spotkanie seniorów w Domu Senior+ przy ul. Dolnoleżajskiej -ks. prałat Marek Pieńkowski

Ostatnie dni były okazją do spotkania Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha z seniorami, zrzeszonymi w Dziennych Domach oraz Klubach Senior+.

Spotkania miały charakter świątecznego śniadania wielkanocnego z udziałem burmistrza Waldemara Palucha, dyrekcji Agnieszki Kruby-Nieckarz (dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu) i Grażyny Gwóźdź (kierownika Działu Senior+), opiekunów, księży prałatów Mariana Bocho oraz Marka Pieńkowskiego.

W środę, 27 kwietnia, zorganizowano spotkanie świąteczne w Domu Seniora+ na Placu Mickiewicza, w którym wzięli udział członkowie Klubu Seniora+ na os. Jagiellonów, natomiast w czwartek, 28 kwietnia, w Domu Seniora+ przy ul. Dolnoleżajskiej, gdzie spotkali się również rezydenci Klubu Seniora+ przy ul. 3-go Maja.

Spotkanie w Domu Seniora na Placu Mickiewicza było jednocześnie okazją do uroczystego otwarcia placówki, która mimo że funkcjonowała od wielu miesięcy (rozpoczęła działalność 01.01.2021 roku, podobnie jak Klub Senior+ na os. Jagiellonów 1), ze względów na panującą pandemię i wynikające z niej obostrzenia, nie mogła zostać wcześniej oficjalnie otwarta.

Podczas spotkania seniorzy, oprócz składania sobie życzeń, połączonych z dzieleniem się jajkiem, zdawali relację z codziennego funkcjonowania placówek i czasu, który w placówkach spędzają.

***

Działalność placówek polega na zapewnieniu wsparcia seniorom poprzez umożliwienie korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w szczególności oferty prozdrowotnej. Oferta domów i klubów obejmuje w szczególności usługi: socjalne, edukacyjne, kulturalne, związane z aktywnością ruchową i fizjoterapią, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie oraz zajęcia socjalno-terapeutyczne dostosowane do potrzeb seniorów. Obecnie w Jarosławiu działają 4 placówki: Dzienny Dom „Senior+” zlokalizowany przy ul. Dolnoleżajskiej 16, Klub „Senior+” zlokalizowany przy ul. 3 -go Maja 48, Dzienny Dom Senior+ przy Placu Mickiewicza 18 oraz Klub „Senior+” na os. Jagiellonów 1.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...