czwartek 14.07.2022

79. edycja największej kolarskiej imprezy w Polsce nie ominie Podkarpacia i naszego miasta.

Województwo Podkarpackie będzie partnerem tegorocznej 79. edycji wyścigu. Wczoraj podczas specjalnej konferencji w Rzeszowie podpisana została umowa między samorządem województwa i organizatorem wyścigu Lang Team, repreznetowanym przez Czesława Langa. Zostali na nią zaproszeni przedstawiciele miast i gmin z Podkarpacia, przez które będzie przejeżdżał peleton. Jarosław reprezentował wiceburmistrz Dariusz Tracz.

W naszym regionie kolarze pojawią się 1 sierpnia. Po starcie w Kraśniku, zawodnicy zawitają do Jarocina w powiecie niżańskim, a pierwsza podkarpacka premia będzie w Leżajsku, kolejna w Jarosławiu, w Solcy i w Kalwarii Pacławskiej oraz w Gruszowej. Meta 3. etapu zaplanowana została w Przemyślu. W naszym mieście spodziewamy się kolarzy w okolicy godz. 14-15. Jarosław będzie miejsem Premii Lotnej.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego