wtorek 19.07.2022
Obrady Rady Miasta Jarosławia

Połączenie spółek i zmiany w budżecie miasta to główne punktu poniedziałkowych obrad.

Radni zgodzili się na połączenie dwóch spółek komunalnych, tj. MZK i PWiK (cały majątek MZK zostanie przeniesiony na spółkę PWiK). Celem jest unowocześnienie taboru autobusowego spełniającego normy ekologiczny, utrzymanie stabilności ekononicznej operatora transportowego, ponadto połączenie spółek pociągnie za sobą obniżenie kosztów administracyjnych oraz kontrolnych w ramach jednego podmiotu, poprawę i ujednolicenie systemu zarządzania, koordynację planów inwestycyjnych, pełniejsze wykorzystanie kadry technicznej i zwiększenie możliwości technicznych prowadzonej działalności.

Radni zabezpieczyli też pieniądze m.in. na Skatepark Jarosław i przebudowę schodów terenowych między ulicami Franciszka Lei i Tarnowskiego.