poniedziałek 29.08.2022

W poniedziałek, 29 sierpnia 2022 roku, odbyła się LI sesja Rady Miasta Jarosławia. Procedowano 13 projektów uchwał, z których większość zyskała aprobatę radnych.

Na wstępie przyjęto protokoły z XLIX sesji Rady Miasta Jarosławia z dnia 27 czerwca 2022 rok oraz L nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia z dnia 18 lipca 2022 roku. Przedstawiona została informacja na temat stanu bezpieczeństwa na terenie miasta.

Podjęto uchwałę w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie Statutu Gminy Miejskiej Jarosław. Wprowadzono kilka zmian w budżecie miasta Jarosławia na 2022 rok. Rada Miasta zdecydowała o przyjęciu darowizny nieruchomości na rzecz Gminy Miejskiej Jarosław,  wyraziła zgodę na wydzierżawienie nieruchomości oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy, a także na zbycie nieruchomości.

Projekt uchwały dotyczący „Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Miasta Jarosławia na lata 2022-2025” został przekazany do rozpatrzenia odpowiedniej komisji Rady Miasta Jarosławia.