wtorek 29.11.2022
Ranking Gmin Podkarpacia
Ranking Gmin Podkarpacia

Podczas konferencji Wyzwania i Perspektywy Dla Samorządów na przełomie 2022/2023, organizowanej przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz działające przy nim Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Podkarpacia, ogłoszone zostały wyniki Rankingu Gmin Podkarpacia 2022.

W tym roku po raz pierwszy wyróżnieni zostali także Liderzy każdego z powiatów województwa podkarpackiego, aby docenić ich wkład w rozwój małych ojczyzn oraz wskazać aktywność w skali powiatu. Miasto Jarosław zajęło 7 miejsce w województwie. Okolicznościowy dyplom i statuetki  wręczyli laureatom - Jolanta Sawicka, Wicewojewoda Podkarpacki, Teresa Krzemińska, Zastępca Dyrektora Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oraz Wojciech Odzimek , Dyrektor Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Podkarpackiego Ośrodka Samorządu Terytorialnego. W imieniu burmistrza Waldemara Palucha, dyplom odebrał zastępca Wiesław Pirożek.

Ideą rankingu jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju  społeczno – gospodarczego na terenie woj. Podkarpackiego. Wyniki rankingu  oparte zostały o dane statystyki publicznej za rok 2021 zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 16 wskaźników mierzących m.in. potencjał, aktywność i wyniki osiągnięte przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.

Ranking został objęty patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...