wtorek 20.12.2022
Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dziś (20 grudnia) do Urzędu Miasta Jarosławia. Ogień, pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, na ręce zastępcy burmistrza Wiesława Pirożka przekazała delegacja harcerzy Hufca ZHP im. Czesławy „Baśki" Puzon.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem radości, braterstwa, pokoju i wspólnoty. Jego idea narodziła się w Austrii w 1986 r. - wtedy światełko przywieziono z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem dla tamtejszych niewidomych dzieci.

Polscy harcerze Betlejemskie Światło Pokoju odbierają od 1991 r. od słowackich kolegów, a następnie przekazują je do Rosji, na Ukrainę, Białoruś, Litwę a także do Niemiec, Danii i Szwecji. Płomień trafia do kościołów, urzędów i szpitali, światełko zabierają także do swoich domów mieszkańcy miast, miasteczek i wsi.

Więcej informacji o przebytej drodze Światełka Pokoju TUTAJ