poniedziałek 30.01.2023
Przy I etapie rewitalizacji odsłonięty został fragment kamiennego bruku z XVII/XVIII w.

Przy I etapie rewitalizacji płyty Rynku odkryto fragmenty zabytkowego kamiennego bruku pochodzącego z XVII/XVIII w. Po zabezpieczeniu i konserwacji fragment wyeksponowano. Niestety na szkle gromadziła się para wodna. W ramach gwarancji, usterka została usunięta.

Fragment kamiennego bruku miejskiego jest ciekawostką historyczną, która w chwili obecnej jest ciekawie wyeksponowana. Specjalne wywietrzniki wyprowadzają parę wodną i skropliny na zewnątrz. Zadanie zostało zrealizowane w ramach napraw gwarancyjnych przez inewstora I etapu rewitalizacji płyty Rynku.

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta