środa 14.06.2023

Program pozwala na uzyskanie w czasie rzeczywistym wartości nieruchomości komercyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z  Podkarpackiego Centrum Innowacji. Innowacyjnym rozwiązaniem oprogramowania jest uwzględnianie w sposób ciągły atrybutów makroekonomicznych i społeczno-gospodarczych w procesie szacowania wartości nieruchomości. Oznacza to, że po okresie wdrożenia projektu wartość wszystkich nieruchomości komercyjnych będzie aktualizowana na każdy dzień. Dla samorządów bardzo ważną funkcjonalnością oprogramowania będzie możliwość prognozy wartości nieruchomości z uwzględnieniem linii trendu wskaźników ekonomicznych automatycznie pobieranych ze specjalistycznych baz danych.

Warto również przy tej okazji wspomnieć, że naukowcy i studenci z kierunku Geodezja i Kartografia z PWSTE będą wykonywać szereg analiz dla miasta Jarosław, a wśród nich planowane jest uruchomienie dynamicznej mapy zanieczyszczenia miasta Jarosławia, która będzie aktualizowana w czasie rzeczywistym.  Prowadzenie w trybie ciągłym monitoringu skażenia środowiska będzie możliwe dzięki podpisaniu umowy przez PWSTE z jedną z największych firm GIS-owych na świecie tj. firmą ESRI i lokalnym samorządem.