czwartek 22.06.2023
Oficjalne przekazanie obowiązków dowódcy

Wczoraj (21.06) na terenie jarosławskiego garnizonu odbyło się przekazanie obowiązków Dowódcy 21. dywizjonu artylerii przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Ludwika Zająca.

Ppłk Piotr Zieliński przekazał sztandar 21. dywizjonu artylerii przeciwlotniczej mjr. Radosławowi Jezierskiemu, który został nowym dowódcą dywizjonu. Wydarzenie było okazją do wręczenia żołnierzom oraz zaproszonym gościom podziękowań oraz nagród i odznaczeń. Wojskowe święto zakończyła defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław. W wydarzeniu udział wziął zastępca burmistrza Wiesław Pirożek, który na ręce dowódców złożył listy gratulacyjne.

Uroczystość była poprzedzona odsłonięciem muralu z okazji 30-lecia 14. dywizjonu artylerii samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza, który został zrealizowany przez Jarosławskie Stowarzyszenie „Ocalić Przeszłość dla Przyszłości”, we współpracy z Garnizonem Jarosław (14 dywizjon artylerii samobieżnej i 21 dywizjon artylerii przeciwlotniczej).

„Mural został wykonany przez artystę Mariusza Brodowskiego. W swojej treści nawiązuje do  tradycji i dziedzictwa Garnizonu Jarosław z okresu II Rzeczypospolitej. Projekt ma na celu upowszechnienie wśród oficerów i żołnierzy obecnego Garnizonu Jarosław, ale także młodego pokolenia, tradycje walk o niepodległość, budowę własnego niepodległego suwerennego państwa, a także heroizm w jego obronie – mówi Iwona Zelwach – prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Ocalić Przeszłość dla Przyszłości.