poniedziałek 4.09.2023

Igor Bronowski wywalczył lokatę 5., natomiast Szymon Szegda 9. w Mistrzostwach Europy Juniorów, Kadetów i Dzieci, które odbyły się między 25 sierpnia a 3 września w tureckim Stambule.

Podsumowując pierwszy start naszych zawodników w tak prestiżowej imprezie, w barwach narodowych, należy na wstępie podziękować wszystkim, którzy pomogli Igorowi i Szymonowi przygotować się do rywalizacji. Ogólnie do rywalizacji zgłosiło się blisko 1500 uczestników z 38. krajów. Polskę reprezentowało 132. zawodników w kategoriach Dzieci, Kadeci Młodsi i Starsi oraz Juniorzy Młodsi i Starsi.

Igor Bronowski wystartował w dwóch formułach walki – kick light i light contact, w kategorii wagowej -57kg, natomiast Szymon Szegda w light contact w kategorii - 69 kg. Igor Bronowski, w swoich formułach miał po 21 i 23 zawodników i wyniku losowania miał przed sobą po 5. trzyrundowych walk w formule kick light i light contact. Ostatecznie wygrał 4 pojedynki i w 2 musiał uznać wyższość rywali. W formule kick light w pierwszej walce skrzyżował rękawice z Brytyjczykiem, którego pokonał jednogłośną decyzją 3:0, w walce drugiej spotkał się z Węgrem, którego również pokonał 3:0. Walka trzecia decydowała o wejściu do strefy medalowej, a niej spotkał się z Ukraińcem, który tym razem okazał się skuteczniejszy. W formule light contact, Igor pierwszą walkę stoczył z Rumunem, którego pokonał 3:0. W kolejnym starciu wykluczył Greka, a w walce o strefę medalową musiał uznać lepszą dyspozycję Irlandczyka. Niewiele zabrakło do strefy medalowej, ale doświadczenie z takich walk jest nieocenione i zdecydowanie przyniesie efekt w kolejnych walkach Igora.  Natomiast Szymon w wyniku losowania przeszedł do 1/16 turnieju, gdzie zmierzył się zawodnikiem gospodarzy. Walka od początku była prowadzona w bardzo szybkim tempie, jednakże Turek trafiał czyściej. W trzeciej rundzie Szymon zaczął odrabiać straty z rundy 1 i 2, jednakże nie zdołał pokonać rywala i tym samym zakończył rywalizację na miejscu 9.

Nasi chłopcy zostawili sporo serca w rywalizacji i otrzymali konkretny bagaż doświadczeń, które na pewno zaowocują w kolejnych ich występach.

Informacja prasowa klubu