wtorek 10.10.2023
Przebudowa ul. Tarnowskiego zmiana organizacji ruchu

16 października br. rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Tarnowskiego, kierowcy muszą mierzyć się ze sporymi zmianami w organizacji ruchu drogowego w tej części miasta.

AKTUALIZACJA z dnia 20.10.2023

Od 23 października (poniedziałek) ul. NA BLICHU będzie już OTWARTA!
Nadal dla pojazdów poniżej 3,5 tony obowiązuje objazd do centrum miasta ulicami: Podzamcze, Panieńska i Pełkińska.
Zmiana organizacji ruchu została wprowadzona w związku z trwającą przebudową ul. Tarnowskiego. Wykonawca prace rozpoczął od budowy komory w części ul. Na Blichu. Obecnie roboty są już prowadzone na pierwszym odcinku ul. Tarnowskiego (do skrzyżowania z ul. Przygrodzie). O dalszych postępach inwestycji oraz zmianach w organizacji ruchu będziemy informowali na bieżąco.

Prosimy o zachowanie ostrożności oraz o cierpliwość!

***

W październiu ruszył II etap przebudowy ulicy Tarnowskiego. Inwestor musi wprowadzić zmiany w organizacji ruchu:

1. Zamknięta czasowo zostaje ulica Tarnowskiego na odcinku od ulicy Przygrodzie do ulicy Na Blichu. Objazd dla samochodów o wadze poniżej 3,5 tony zorganizowany jest ulicami: Podzamcze, Panieńska, Pełkińska, Lubelska (w obydwie strony; od strony mostu na Sanie, jak i w kierunku mostu na Sanie), natomiast dla samochodów powyżej 3,5 tony ulicą Krakowską i/lub obwodnicą Jarosławia!

2. Wprowadza się zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulicy Zamkowej i Podzamcze.

3. Przystanek autobusowy usytuowany dotychczas na ulicy Tarnowskiego (przy siłowni sportowej) jest czasowo przeniesiony na ulicę Zamkową przy budynku z numerem 4.

5. Wprowadza się zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulicy Panieńskiej i Pełkińskiej (w kierunku centrum Miasta). Na czas objazdu ulica Panieńska staje się drogą z pierwszeństwem przejazdu.

6. Ulica Na Blichu pozostaje w dalszym ciągu zamknięta. Przepraszamy za utrudnienia.

Apelujemy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Iwona Międlar