piątek 8.12.2023

7 grudnia odbył się jubileusz 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa, połączony z Dniami Honorowego Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Krwiodawcy i osoby wspierające działalność Oddziału Rejonowego PCK Jarosław otrzymały odznaczenia i wyróżnienia. Wśród nich był również burmistrz Waldemar Paluch.

„Cisi bohaterowie” jak zwykło się określać krwiodawców to osoby, które realnie ratują innym życie. Krew jest najcenniejszem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi, nie da się go niczym zastąpić. Jubileusz 65-lecia był doskonałą okazją do przyznania odznaczeń i wyróżnień krwiodawcom oraz osobom wspierającym Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu. Pamiątkowym medalem zostali odznaczeni m.in. burmistrz miasta Waldemar Paluch oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Tomasz Wywrót. Jak zaznaczył prezes zarządu jarosławskiego PCK Jan Potoniec, wsparcie i wzorowa współpraca jest nieoceniona. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy, a jarosławskiemu oddziałowi PCK życzymy kolejnych wspaniałych jubileuszy.

Uroczystość została zorganizowana w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.