piątek 15.12.2023

13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w jarosławskim Opactwie odbyły się uroczystości poświęcone tamtym wydarzeniom.

Obchody upamiętniające grudniowe wydzarzenia rozpoczęły się mszą świętą w intencji ofiar stanu wojennego. W hołdzie walczącym o wolną Polskę, w imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha, zastępca burmistrza Wiesław Pirożek wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Jarosławia Szczepanem Łąką złożyli kwiaty pod pomnikiem Kapelana Solidarności ks. Jerzego Popiełuszki. W ten sposób symbolicznie upamiętniono wszystkie ofiary stanu wojennego.

Organizatorami wydarzenia był Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”.

Foto: Dorota Pupka, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu