piątek 29.12.2023

28 grudnia odbyła się ostatnia w 2023 roku sesja Rady Miasta Jarosławia, w czasie której podjęto 16 uchwał.

Rada przyjęła uchwałę w sprawie powołania komisji do spraw zniszczenia karty wraz z dokumentami kandydata na ławnika, a także uchwały w sprawie wieloletniego programu osłonowego "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024-2028 oraz w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej przez osoby objęte rządowym programem "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024-2028

Poparcie radnych zyskał projekt w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków

Podjęte zostały trzy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy.

Uchwalony został wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław.

Rada miasta przyjęła uchwałę w sprawie wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem 2023 roku, a także kilka uchwał w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta Jarosławia na 2023 rok.

Cztery podjęte w czasie sesji uchwały, dotyczyły udzielenia dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.