wtorek 27.10.2020

W 2018 r., w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w Polsce i w wielu miejscach na świecie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Pomimo obostrzeń epidemiologicznych, Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do podtrzymania tradycji i śpiewania hymny także w tym roku.

W akcji „Niepodległa do Hymnu”, pomimo obostrzeń epidemiologicznych, Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do kontynuowania akcji „Niepodległa do Hymnu” i śpiewania także w tym roku, w południe „Mazurek Dąbrowskiego” – w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego, jeśli wytyczne służb w danym regionie na to pozwolą.

By to ułatwić, organizator akcji zachęca wszystkie stacje radiowe i telewizyjne by 11 listopada w samo południe wyemitowały „Mazurka Dąbrowskiego”, aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy. Apel kieruje także do dzieci, by nauczyły się grać na instrumentach muzycznych hymn i spróbowały go wykonać wraz z domownikami (nuty zamieszczamy w załączniku). 

Każdy z nas może przyłączyć się do akcji i zaśpiewać hymn – nie ważne czy w domu przed telewizorem czy w maseczce z zachowaniem dystansu społecznego w czasie uroczystości lokalnych.

Liczy się to, że w tym dniu i w tak trudnym czasie wciąż potrafimy się zjednoczyć!

Załączniki

  • Pobierz SŁOWA HYMNU NARODOWEGO.pdf
  • Pobierz NUTY HYMNU ROZPISANE NA GŁOS.pdf
  • Pobierz NUTY HYMNU ROZPISANE NA FORTEPIAN.pdf
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...