poniedziałek 15.04.2024

Przed nami kolejna edycja akcji JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI na rzecz Hospicjum w Jarosławiu im. Jana Pawła II, której znakiem rozpoznawczym jest żonkil - kwiat nadziei. W najbliższą sobotę 20 kwietnia wolontariusze (m.in. uczniowie jarosławskich szkół podstawowych z opiekunami) będą prowadzić zbiórkę przed sklepami i w galerii handlowej, a w niedzielę 21 kwietnia przed kościołami. W ubiegłym roku na potrzeby hospicjum udało się zebrać 164 tys. zł.

 

„Pola Nadziei" to międzynarodowa akcja zapoczątkowana w Szkocji w 1948 roku, w celu pozyskiwania funduszy na utrzymanie hospicjów. W Polsce Pola Nadziei obecne są od 1998 roku. Pierwszym miastem, w którym zorganizowano tę akcję był Kraków. W Jarosławiu zbiórka będzie organizowana już po raz ósmy. Ważny jest nie tylko wymiar materialny, ale również uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i cierpiących. Znakiem rozpoznawczym akcji jest żonkil – kwiat nadziei.

Głównym organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II. 

Zachęcamy do wsparcia szlachetnej inicjatywy. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...