Usługa wsparcia krótkoterminowego w DPS Jarosław

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Usługa wsparcia krótkoterminowego w DPS Jarosław

Starosta Powiatu Jarosłąwskiego informuje, że Powiat Jarosłąwski otrzymał zezwolenie Wojewody Podkarpackiego na świadczenie usługi wsparcia krótkoterminowego w formie pobytu całodobowego w Domu Pomocy Społecznej w Jarosławiu.

Na świadczenie usług wsparcia krótkoterminowego w formie pobytu całodobowego w DPS w Jarosławiu przeznaczono 5 miejsc.

Świadczenie usługi wsparcia krótkoterminowego umożliwi zorganizowanie rozbudowanego systemu wsparcia dla osób potrzebujących opieki na terenie powiatu jarosławskiego. Usługa wsparcia krótkoterminowego może być przyznana osobie, która ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymaga doraźnej pomocy w formie pobytu całodobowego ze względu na czasowe ograniczenie możliwości zapewnienia właściwego wsparcia w miejscu zamieszkania przez osoby na co dzień sprawującej opiekę nad tą osobą.